-


سپتیک فاضلاب

توجه توجه مطالب درج شده در این متن و وبلاگ بنیان علمی و عملی ندارد ! توجه توجه

همین ابتدا عرض کنم مخزن پلی اتیلن تفاوت بسیار زیادی با مخزن سپتیک دارد . (تفاوت کمی و کیفی مخزن پلی اتیلن و سپتیک تانک پلی اتیلن)

بنده دانشجو مقطع فوق لیسانس دانشگاه تهران هستم و هم اکنون روی طیف وسیعی از محصولات پلی اتیلن در حال کار هستم . حداقل با 10 مجموعه شرکتی و پژوهشکده سازمانی در ارتباط هستم و نظر به لطف اساتید این امر مقالاتی رو در سطح وبلاگ ها و وب سایت ها آب و فاضلابی منتشر کردم . کلیه مطالب را تا جای امکان صریح و شفاف بیان کردم .

مخزن پلی اتیلن رو تا بحال خیلی دیدید از دبه های کوچ ترشی گرفته تا مخرن های نگهداری شیر و آب بصورت رنگ سفید که پشت هر خونه ای نصب شده و به عنوان آب انبار از آن استفاده می کنند .

که تقریبا همه افراد با آن آشنا هستند . این مخرن پلی اتیلن در رده صنعتی به یک شیوه استانداد تری طراحی و اجرا می شوند . برای نمونه مخزن پلی اتیلن ذخیره آب برای برج میلاد حداقل دارای 2 نگهدارنده بازویی به شکل قفس مکعبی میباشد . خود مخزن پلی اتیلن به صورت عمودی طراحی شده است . مخزن پلی اتیلن هم دارای خود دارای سیستم ستون و شیار های موازی هست که استحکام مخزن رو دو چندان میکنه . 1 اتمسر فشار در بالا مخرن قرار داره و مخزن فوق دارای 3 لایه 2 جداره ای هست . که با محاسبه ظرفیت 100 متر مکعب لیتر آبی که داخل هر مخزن هست چیزی حدود 20 نیون فشار در متر مربع از جداره وارد میشه ؛ این فشار به دلیل قوسی بود جداره در عرض مخزن پخش میشه و مقاومت 10 بار هر متر مربع جداره مخزن پلی اتیلن قادر میشه این ظرفیت آب رو نگه داره و حتی در مواقع زلزله تحمل ضربه نوسان آب وارد شده رو داشته باشه . تقریبا فرمول ضربه از ضرب شتاب در وزن نسبت به زمان به دست میاد نشون میده مخزن های که دارای لایه های بیشتر هستند مقاومتشان بیشتر میشود . این در خالی هست که مخزن پلی اتیلن تک لایه معمولی در این ظرفیت بسیار شکننده میشوند . = سپتیک تانک پلی اتیلن

اما مخزن پلی اتیلن تا اینجا جهت ذخیره آب و مایعات مورد توجه قرار گرفت , ولی مخزن سپتیک پلی اتیلن (سپتیک تانک پلی اتیلن) یک مخزن نگهداری فاضلاب جهت زلال سازی فاضلاب میباشد . و تفاوت عمده آن در نوع استفاده مخزن و ساختمان آن هست . مخزن تانک سپتیک بسیار قدرتمند و دارای حداقل 20 سانت ضخامت بدنه دارای دیواره های محافظ و دارای دیواره های تقویت شده فولادی هست . تانک سپتیک با ایجاد یک آرام ساز و محیط ارام برای رشد باکتری های بی هوازی امکانی ایجاد میکند که جامدات فاضلاب در طی فرایند رشد و خودخوری باکتریایی , فاضلاب را رقیق سازی کند .تانک سپتیک خود دارای دو نوع ساختمان میباشد . ساختمان تانک سپتیک تقویت شده با تحمل بار ترافیکی و حمل نقلی – مخزن سپتیک بدون قابلیت تحمل بار ترافیکی و غیر دفنی.”سپتیک تانک پلی اتیلن“

اسپیرال و کورتیوب و کور لس تیوب core less tube بزودی منتشر میشود.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : چهارشنبه 11 بهمن 1396 | 20:02 | نویسنده : alipour |